Ploaie de goluri la Bocșa

dsc_0112

Joi, 17 noiembrie, pe o vreme favorabila jocului de fotbal s-a disputat pe Stadionul Metalul Bocșa, meciul de Juniori U15 din cadrul Campionatului Județean dintre Metalul Bocșa și liderul CSM Școlar Reșița.

Încă de la începutul partidei diferența de valoare dintre cele două formații s-a observat, dominația reșițenilor fiind vizibilă cu ochiul liber. Elevii lui Marius Totos au încercat din răsputeri să țină piept adversarilor, dar meciul a fost tranșat repede, scorul final fiind 0-5.

Elevii lui Dănuț Boltașiu, lider în actuala ediție a Campionatului destinat Juniorilor cu vârste sub 15 ani, s-au impus chiar din prima parte a meciului, la pauză scorul fiind deja 0-2, în mitanul secund reușind să mai puncteze de 3 ori. Golurile au fost reușite de: Andrei Bena în minutul 6; Giorgian Ciurar min. 31; Cătălin Bagherea min. 44; Robert Dalea min. 54; Mario Terfăloagă min. 72.

Oricum sunt de felicitat micii noștri jucători care au alergat și s-au zbătut toate cele 70 de minute fără să renunțe la luptă nici măcar pentru o secundă deși ploaia de goluri nu se oprea în poarta lor.